Међународни сајам привреде „Бањалука ЕXPO 2026“, који је окупио више од 300 излагача из земље и региона, био је лијеп повод за представљање аутентичних домаћих производа. Као поносне пословне јединице Центра за развој пољопривреде и села, Крајишка кућа и Херцеговачка кућа Бања Лука заједнички су наступиле на овој престижној манифестацији, доносећи посјетиоцима најбоље укусе, мирисе и традицију наших крајева.
Већ првог дана сајма, штандови наших пословних јединица привукли су велику пажњу како бројних грађана, тако и највиших званичника Републике Српске.
Првог дана сајма, током посјете званичника, директор Центра за развој пољопривреде и села, Бојан Пећанац, упознао је присутне са богатом и разноврсном понудом домаћих производа наших пољопривредних произвођача. Званичници су исказали велику подршку раду Центра и овом концепту промоције домаће производње, наглашавајући врхунски квалитет и аутентичност која се нуди купцима.
Док је Крајишка кућа још једном потврдила да су домаћи производи срце наше традиције и развоја бањалучке регије, Херцеговачка кућа је донијела најбоље од херцеговачког сунца – препознатљива вина, сиреве, мед и друге деликатесе израђене по традиционалним рецептурама.
Поносни смо што смо на оваквом догађају, у јакој регионалној конкуренцији, поново показали да наши домаћи производи заузимају водеће мјесто на тржишту. Овакав наступ је директна подршка вриједним пољопривредницима из свих крајева Републике Српске који своје производе пласирају кроз наше пословне објекте.
Велико хвала свим званичницима, пословним партнерима и грађанима који су нас посјетили, подржали наш рад и још једном изабрали домаће.





