Словенија у срцу Крајишке куће: Велика делегација пчелара у посјети Бањој Луци

Просторије Крајишке куће, пословне јединице Центра за развој пољопривреде и села, данас су биле испуњене посебном енергијом и међународним пријатељством. Имали смо изузетну част да угостимо делегацију од 50 пчелара из Републике Словеније, који су посјетили наш град како би осјетили аутентични дух Крајине и упознали се са домаћим производима нашег краја.

Стручну посјету предводио је проф. др Горан Мирјанић са Пољопривредног факултета Универзитета у Бањој Луци. У име Центра за развој пољопривреде и села, госте је поздравио директор Бојан Пећанац, пожеливши им срдачну добродошлицу уз жељу да из Бање Луке понесу најљепше успомене и професионална искуства.

Ова значајна посјета успјешно је реализована захваљујући иницијативи и подршци нашег произвођача, Пчеларства „Кошница“ из Градишке. Посебан печат овом сусрету дали су и наши вриједни пољопривредни произвођачи – „Бркина ракија“ и „Златни љешник“ из Бање Луке. Они су кроз дегустацију и непосредну причу гостима представили плодове свог рада, потврђујући зашто је Крајишка кућа понос наше регије.

Иако је због великог броја посјетилаца делегација била подијељена у двије групе, још једном се потврдила стара народна изрека: „Гдје чељад нису бијесна, ни кућа није тијесна“. Срдачан пријем наших радница и колегиница додатно је употпунио атмосферу заједништва и међусобног уважавања.

Центар за развој пољопривреде и села наставља да буде мост сарадње и мјесто гдје се размјењују знања која унапређују домаћу пољопривреду. Хвала колегама пчеларима из Словеније на посјети, а ми се радујемо новим сусретима и будућим заједничким пројектима.