Шест година Крајишке куће: Прослављен јубилеј бренда који је понос Бањалуке и Републике Српске

У срцу Бање Луке, уз мирисе и укусе домаћих крајишких деликатеса, свечано је обиљежен шести рођендан Крајишке куће. Овај значајан јубилеј прослављен је уз изложбу под називом „Плодови Бање Луке: Чувари традиције“, која је била много више од обичног сајма – била је то истинска прослава заједништва села и града под добро познатим слоганом: „Наше село нашем граду”.

Центар за развој пољопривреде и села Бања Лука са поносом је угостио 35 излагача, истинских чувара наше традиције, којима је Крајишка кућа већ шест година сигуран кров и заједнички дом. Управо су они, заједно са свим осталим произвођачима и кооперантима, својим преданим трудом и радом изградили бренд који је постао понос Бање Луке, али и цијеле Републике Српске.

Снажан развој домаће производње темељ је нашег аграра. Крајишка кућа је кроз протекле године омогућила бројним домаћинима да прошире своје производне капацитете и осигурају сигуран пут својих производа до трпеза широм регије.

Присутнима се на самом почетку, у улози домаћина, обратио директор Центра за развој пољопривреде и села, Бојан Пећанац. Он је изразио велику захвалност свим кооперантима на труду и истрајности, нагласивши да је Крајишка кућа постала истинска лична карта нашег краја и синоним за квалитет који повезује вриједне домаћине са урбаним језгром града.

Значајан допринос и вјетар у леђа овом јубилеју дало је присуство и подршка високих званица републичких и градских институција, који су се такође обратили присутнима.

Министарка пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске, госпођа Анђелка Кузмић, истакла је важност оваквих пројеката за развој домаћег аграра и руралних средина, нагласивши да ће ресорно министарство и даље снажно подржавати иницијативе које подстичу домаћу производњу и пласман крајишких деликатеса.

Градски менаџер, Мирна Савић Бањац, у име Града Бања Лука, истакла је значај Крајишке куће као туристичког бренда, нагласивши да Град остаје чврст партнер у активностима које унапређују живот на селу и оснажују везу између руралних дијелова и градског центра.

У знаку заједништва и очувања коријена, министарка Кузмић је заједно са представником пољопривредних произвођача затворила „Јубиларну теглу традиције“. Овим чином симболично су похрањени домаћи плодови и запечаћена трајна обавеза свих актера да чувају аутентичне вриједности бањалучког села за генерације које долазе.

Свечани програм и рођенданску атмосферу својом игром, пјесмом и младошћу уљепшали су чланови омладинског ансамбла КУД-а “Веселин Малеша“, који су још једном показали како се с поносом чува културна баштина нашег краја.

Центар за развој пољопривреде и села упућује велику захвалност свим суграђанима и туристима који бирају домаће производе и тиме директно подржавају наше вриједне пољопривреднике.

Настављамо даље, јер најбоље стварамо када смо заједно.