Један од најзначајнијих и највећих пољопривредних догађаја у региону, Међународни пољопривредни сајам у Новом Саду, свечано је отворен по 93. пут. Као и сваке године, овај престижни сајам окупио је лидере у агро-бизнису, водеће стручњаке и излагаче из цијелог свијета, а представници Центра за развој пољопривреде и села Бања Лука присуствовали су самом отварању и првим данима манифестације.
Наш тим, који већином чине стручни пољопривредни инжењери, активно је искористио посјету за детаљан обилазак сајамских капацитета. Фокус посјете био је на упознавању са најновијим технолошким достигнућима, модерном механизацијом и иновативним рјешењима која обликују будућност савременог аграра.
Посебан разлог за понос током овогодишњег сајма јесте и успјешно представљање компанија из Републике Српске. Наши привредници и пољопривредни произвођачи на најбољи начин демонстрирају пуни потенцијал, квалитет и конкурентност домаће производње на регионалном тржишту. Делегација Центра је искористила прилику да посјети њихове штандове и пружи им свесрдну подршку.
Овакве манифестације су непроцјењиве за размјену искустава, успостављање нових пословних контаката и увођење напредних пракси у наш систем. Стечена знања и уочене иновације биће директно примијењена у креирању нових мјера подршке нашим пољопривредницима.
Учешће на 93. Међународном пољопривредном сајму у Новом Саду само је још један корак у континуираној мисији Центра за развој пољопривреде и села. Настављамо са процесом едукације, регионалног повезивања и модернизације, а све са једним јасним циљем – унапређење домаће пољопривредне производње и снажан развој наших сеоских подручја.








