Одржан састанак са пољопривредницима на Мањачи: Креирање подстицајних мјера у директном контакту са произвођачима

У просторијама Развојно-едукативног центра „Мањача“ данас је одржан конструктиван састанак са пољопривредним произвођачима са платоа Мањаче. Састанак је организован у оквиру редовних активности Центра за развој пољопривреде и села, са циљем унапређења пољопривредне производње и стабилног развоја руралних подручја града Бања Лука.

Директор Центра Бојан Пећанац у уводном дијелу састанка представио је присутним домаћинима План и програм рада Центра за текућу годину, након чега је услиједила отворена дискусија о кључним темама и потребама локалних пољопривредника.

Током разговора анализирани су тренутни изазови у аграрном сектору на овом подручју, са посебним акцентом на специфичне приоритете сваког газдинства — од модернизације пољопривредне механизације до улагања у објекте за узгој стоке и прераду производа.

„Наш примарни задатак је да кроз овакав директан контакт на терену саслушамо реалне потребе и жеље наших вриједних домаћина. Само на тај начин можемо креирати и прилагодити будуће мјере подршке и подстицаја тако да оне донесу стварне резултате и помогну развој бањалучких села“, поручио је директор Пећанац.

И у наредном временском периоду ћемо наставити са активним радом на терену, руковођени заједничким циљем — очувањем традиције и изградњом сигурне будућности за домаће пољопривредне произвођаче.