Одржан састанак са кооперантима бренда Крајишка кућа: Директор Пећанац најавио снажнију подршку пољопривредницима

У просторијама Центра за развој пољопривреде и села данас је одржан серијал састанака са пољопривредним произвођачима из Бањалуке, кооперантима бренда Крајишка кућа. Због великог броја заинтересованих произвођача, разговори су организовани у више група, што је омогућило квалитетну размјену мишљења и директно упознавање са новим директором Центра, Бојаном Пећанцем, а састанку су се придружили и помоћник министра пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске, као и потпредсједник Фудбалског клуба Борац, Богољуб Зељковић.

Ови састанци су били прилика да се заједнички испланирају будуће активности Крајишке куће, са циљем да се додатно унаприједи положај домаћих производа и осигура њихов успјешнији пласман на тржишту.

Током разговора, пољопривредници су указали на изазове са којима се сусрећу, као и на своје потребе када су у питању подстицаји Града Бања Лука и подршка развоју производње на селу. Директор Пећанац је поручио да ће врата Центра за произвођаче увијек бити отворена, те да је установа спремна да им пружи сву потребну помоћ у превазилажењу текућих препрека.

Као један од највећих проблема који тренутно оптерећује пословање Крајишке куће истакнута је њена тренутна незадовољавајућа локација. Чињеница да се објекат налази у забаченом дијелу града, без могућности адекватног паркирања, чини га непривлачним за туристе и мање доступним локалним купцима. На састанку је констатовано да је превазилажење овог проблема један од приоритета у наредном периоду како би домаћи производи добили заслужено мјесто у централној зони града.

Током излагања, помоћник министра пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске Горан Бурсаћ истакао је спремност ресорног министарства да пружи пуну подршку кооперантима бренда Крајишка кућа, нагласивши важност усклађивања подстицајних политика како би се додатно стимулисао овај вид производње.

Поред инфраструктурних питања, разговарано је и о новим начинима промоције и продаје кроз увезивање спорта и домаће производње. Учешће потпредсједника ФК Борац, Богољуба Зељковића, потврдило је спремност за сарадњу која би укључивала пласман домаћих производа кроз продајни објекат клуба у центру Бањалуке, као и креирање специфичних поклон корпи са сувенирима Борца и аутентичним деликатесима наших пољопривредника. Уз то, најављен је интензивнији наступ на сајмовима и још снажнија промоција која ће домаћег произвођача ставити у први план.

На крају састанка, пољопривредници су исказали велику захвалност Центру, истичући пресудан значај који бренд Крајишка кућа има за сигуран откуп и пласман њихове робе. Заједнички је оцијењено да је подршка свих нивоа власти најбољи пут ка јачању повјерења и изградњи успјешног пољопривредног сектора у Бањалуци.

Директор Пећанац у наредном периоду планира одржати сличне састанке и са пољопривредним произвођачима из других локалних заједница ове регије који су такође кооперанти бренда Крајишка кућа, како би се додатно унаприједила сарадња и ојачао већ препознатљив бренд Републике Српске – Крајишка кућа.