Данас смо у просторијама Привредне коморе Бања Лука одржали важан састанак са представницима трговачких ланаца “Tropic”, “Маркет Ас” и “Fructa Trade”.
Састанку су присуствовали Драган Шепа, главни секретар Привредне коморе РС, Горан Бурсаћ, помоћник министра пољопривреде РС и Богољуб Зељковић, одборник у Скупштини града Бања Лука.
Фокус разговора био је пласман домаћих прерађевина малих и средњих пољопривредних произвођача – оних чија је роба дио асортимана Крајишке куће – на полице великих маркета.
Заједнички је договорено да ће се у наредној фази интензивно радити на техничком прилагођавању производа, првенствено на бар-кодовима и испуњавању специфичних услова, како би домаћи кпроизводи постали дио њихове сталне поставке.
Овим кораком још једном смо потврдили опредјељеност да заједничким снагама јачамо домаћу производњу и омогућимо нашим вриједним домаћинима стабилан пласман.



