Данас је у просторијама Центра за развој пољопривреде и села Бањалука одржан конструктиван састанак новоименованог директора Центра, Бојана Пећанца, и директора Херцеговачке куће д.о.о. Требиње, Веселина Дутине. Састанку је присуствовао и досадашњи директор Центра, Драшко Илић, чиме је истакнута важност континуитета у подршци домаћој пољопривреди.
Главна тема разговора били су планови за даљи развој и унапређење пословања два препознатљива бренда – Крајишке и Херцеговачке куће, који су постали синоним за врхунски квалитет домаћих прерађевина.
Посебно је наглашено да су ове двије институције до сада оствариле велики број успјешних заједничких наступа на сајамским манифестацијама у земљи и региону. Кроз те наступе, домаћи произвођачи добили су прилику да своје производе представе ширем тржишту, што ће остати приоритет и у наредном периоду.
Битно је напоменути да је управо захваљујући сјајној сарадњи Центра за развој пољопривреде и села Бањалука и Аграрног фонда града Требиња, на чијем челу је дуги низ година био управо г. Дутина, Херцеговачка кућа отворена у Бањалуци 2019. године, док је Крајишка кућа у Требињу почела са радом 2021. године.
Овај модел пословања направио је праву малу револуцију за мале пољопривредне произвођаче, пружајући им сигуран пласман и професионалну промоцију.
Успјех ових кућа постао је путоказ и другим локалним заједницама које су, по угледу на Бањалуку и Требиње, покренуле сличне иницијативе.
На данашњем састанку директори поменутих институција су потврдили чврсту спремност да и у будућности буду истински вјетар у леђа домаћим пољопривредницима, обезбјеђујући им институционалну подршку за стабилност и нове прилике за развој.
Након завршеног радног састанка, учесници су обишли и Херцеговачку кућу у Бањалуци како би се на лицу мјеста увјерили у богату понуду аутохтоних домаћих производа и досадашње успјешне резултате рада.


