Јачамо домаћу пољопривреду: Састанак Пољопривредне задруге “Агро вип” и Центра за развој пољопривреде и села

Данас је у нашим просторијама одржан састанак између представника Центра, на челу са директором Бојаном Пећанцем, и представника пољопривредне задруге „Агро вип“ из Бање Луке.
Ова задруга, коју су основали млади агрономи, већ двије године успјешно организује производњу корнишона и до сада је откупила чак 800 тона овог поврћа које се већином испоручује домаћем прерађивачу „Витаминка“.
Задруга данас успјешно сарађује са преко 100 коопераната из локалних заједница у окружењу, од којих је њих 20 са подручја Бање Луке.

Центар је у претходном периоду пружио значајну подршку овом виду производње кроз реализацију јавних позива и додјелу подстицајних средстава. Премије за произведене и откупљене количине корнишона директно су усмјераване пољопривредним произвођачима који имају потписане уговоре са откупљивачем.

Током састанка договорено је интензивирање сарадње у наредном периоду кроз организовање заједничких састанака са постојећим пољопривредним произвођачима – кооперантима ове задруге, али и тражење нових заинтересованих домаћина који желе да се баве овом производњом.

Заједничким снагама стварамо боље услове за наше пољопривреднике, јер јака пољопривреда значи и јачу локалну заједницу.