Директор Бојан Пећанац обишао вриједне сточаре у Голешима и Борковићима

Центар за развој пољопривреде и села наставља са редовним активностима обиласка пољопривредних произвођача на територији града Бања Лука. У оквиру праксе да се сваког петка разговара са домаћинима на терену, директор Центра Бојан Пећанац са сарадницима посјетио је данас вриједне сточаре у мјесним заједницама Голеши и Борковићи.

Током данашње теренске посјете, руководство Центра обишло је три узорна пољопривредна газдинства која дају значајан допринос развоју сточарства у овом крају:

  • Митар Косић – производња млијека и тов јунади;

  • Веле Драгојевић – систем крава-теле и тов јунади;

  • Велибор Милошевић – систем крава-теле и тов јунади.

Директни разговори на лицу мјеста и увид у стање на терену кључни су за креирање ефикасних мјера подршке.

Наш циљ је да кроз непосредну комуникацију са пољопривредницима из прве руке чујемо са каквим се свакодневним изазовима сусрећу. То нам омогућава да подршку коју Центар пружа усмјеримо у праве руке и на најбољи могући начин помогнемо онима који својим трудом хране наш град“, истакао је директор Пећанац.

Центар за развој пољопривреде и села наставиће да буде сигуран партнер бањалучким домаћинима, пружајући им подршку у циљу јачања, модернизације и одрживости пољопривредне производње на нашем руралном подручју.